685MKP275KJ - ILLINOIS CAPACITOR Russia
Описание: 6 MFD MKP CAPACITOR, RECOMMENDED PART MANUFACTURER: ILLINOIS CAPACITOR MANUFACTURER PART NO: 685MKP275KJ DESCRIPTION: CAPACITOR PP FILM 6.8UF, 275V, 10%, RADIAL CAPACITOR PP FILM 6.8UF, 275V, 10%, RADIAL CAPACITANCE: 6.8µF CAPACITANCE TOLERANCE: ± 10% CAPACITOR DIELECTRIC TYPE: POLYPROPYLENE (PP) VOLTAGE RATING: 275V LIFE TIME @ TEMPERATURE: 1000 HOURS @ 110°C LEAD SPACING: 37.5MM ROHS COMPLIANT: YES MINIMUN ORDER QUANTITY 75 UNITS